Dzień Patronki i ślubowanie klas pierwszych

Dnia 16.10.2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole podwójne święto – Dzień Patronki Zespołu Oświatowego w Skibniewie, pani Marianny Frąckowiak oraz uroczyste ślubowanie klasy pierwszej.

Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali część artystyczną . Przywołując postać pani Marianny Frąckowiak, przypomnieli ideały, którymi żyła – patriotyzm, wierność tradycji, wiarę w człowieka, w młode pokolenie. „Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nie można ich dosięgnąć, to należy się nimi kierować.” - to motto zarówno pierwszej jak i drugiej części uroczystości.

Złożenie kwiatów i zapalenie znicza pod portretem pani Marianny zakończyło pierwszą część obchodów.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie klasy pierwszej uroczyście i z przejęciem powtórzyli słowa ślubowania  i zostali pasowani przez Panią Dyrektor Wiesławę Kapustę na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej  w ZO im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie.  Zanim jednak zostali przyjęci  w poczet braci szkolnej, zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Maluchy, mimo wielkiego stresu, pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze.

Pani Dyrektor pochwaliła dzieci, podkreśliła wagę słów zawartych w ślubowaniu, życzyła im wielu sukcesów, optymizmu i radości.

Na uroczystość licznie przybyli rodzice, dumni ze swoich pociech.

E. Buczyńska, M. Łętowska