Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 11 listopada w Czerwonce po raz kolejny odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Nasza szkoła reprezentowana była przez poczet sztandarowy, p. dyrektor W. Kapustę, p. wicedyrektor M. Filiks oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego – p. M. Kownacką.

W uroczystej Mszy Św. odprawianej w intencji Ojczyzny udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem gminy Panem Marcinem Pasikiem, reprezentanci Światowego Związku Żołnierzy AK, poczty sztandarowe, jednostki OSP oraz przedstawiciele Zespołów Oświatowych z terenu gminy Sokołów Podlaski.

W tym roku z okazji święta, montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie Zespołu Oświatowego w Grochowie.

Po  mszy św. delegacje samorządu gminnego oraz placówek oświatowych złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy Kopcu – Pomniku ku czci żołnierzy poległych w 1920r.

M.Kownacka