Lekcje przyrody w Nadleśnictwie Sokołów

11 maja 2015 roku, w ramach realizowanego w Zespole Oświatowym w Skibniewie programu edukacyjnego „PRZYJAŹNI ŚRODOWISKU”, dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. I-III uczestniczyli w ciekawych lekcjach przyrody w Nadleśnictwie Sokołów. Edukatorzy, zgodnie z tematem cyklu „Nie będzie nas - będzie las”, wzbogacali wiedzę uczniów na temat szkodliwych dla środowiska zachowań ludzi i szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko przyrodnicze, uświadamiali korzyści z powtórnego zagospodarowywania odpadów i wzbogacali słownictwo z zakresu edukacji ekologicznej. Zajęcia odbywały się w sali edukacyjnej i w Parku Edukacji Leśnej. Dużą atrakcją były dla dzieci znajdujące się tam ciekawe pomoce dydaktyczne i urządzenia zabawowe posiadające również funkcję edukacyjną.

Zupełnie inną lekcją przyrody było przeniesienie się w kolorowy świat afrykańskiej sawanny dzięki aktorom Teatru Współczesnego w Krakowie. W SOK wystawili oni spektakl „W KRAINIE KRÓLA LWA”. Była to wzruszająca historia na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów w historii – „Króla Lwa”, opowiedziana za pomocą egzotycznych kostiumów, profesjonalnych  masek i etnicznych rytmów. Niepowtarzalnego wymiaru widowiska dopełniły żywiołowo wykonane piosenki i wspaniałe efekty świetlne.

Tak ciekawe „lekcje przyrody” dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

E. Derlicka