Kto został MISTRZEM?

14 maja 2015 roku w Zespole Oświatowym im. M. Frąckowiak w Skibniewie została rozstrzygnięta XI edycja konkursu gminnego JESTEM  MISTRZEM. Konkurs był adresowany do trzecioklasistów ze szkół podstawowych z terenu gminy Sokołów Podlaski – Grochowa, Nowej Wsi, Przywózk i Skibniewa.

Uczestników konkursu  serdecznie powitała  Pani Wiesława Kapusta dyrektor Zespołu Oświatowego w Skibniewie, która  na wstępie pogratulowała przystępującym do rywalizacji  uczniom, stwierdzając, że już sam udział w zmaganiach  powinien być dla nich powodem do dumy i satysfakcji. Życzyła wszystkim powodzenia, a najlepszemu z najlepszych -  zdobycia tytułu MISTRZA !

Celem konkursu było stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Dzieci mogły porównać własne wiadomości i umiejętności z tym, co reprezentowali ich rówieśnicy z innych szkół.

Konkurs składał się  z dziewięciu  zadań. Po każdej turniejowej rozgrywce zespoły otrzymywały punkty. Ich łączna suma zadecydowała o końcowym wyniku.  Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało jury w składzie: pani Barbara Żaboklicka -  nauczyciel Zespołu Oświatowego w Grochowie, pani Bogumiła Płatkowska -  nauczyciel Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi, pani Beata Sobolewska - nauczyciel Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach, pani Małgorzata Patejko - nauczyciel Zespołu Oświatowego w Skibniewie.  Konkurs prowadziła pani  Agnieszka Borkowska.

W tym roku tytuł MISTRZA i Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu  Oświatowego im. M. Frąckowiak w Skibniewie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi w składzie: Katarzyna Bielecka, Izabella Zajadacz i Rafał Zaczek.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  pamiątkowe dyplomy  i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Oświatowego w Skibniewie.

Agnieszka Borkowska