A u nas święta...

W piątek 19 grudnia, choć za oknem było  szaro i smutno, w Zespole Oświatowym im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie zapanował świąteczny nastrój. O godzinie 12.30 po raz pierwszy w nowej, pięknej  sali  gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Sokołów Podlaski – Pan Marcin Pasik oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły.

Uczniowie klas I i II gimnazjum oraz klasy VI zaprezentowali tradycyjne jasełka przygotowane pod kierunkiem p. U. Młynarczuk, p. A. Borkowskiej i p. T. Grądzkiej. Po raz kolejny przeżywaliśmy cud narodzin Chrystusa, wraz z pasterzami podążaliśmy do Betlejem, aby przywitać Pana. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

Pani dyrektor Wiesława Kapusta złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego w imieniu społeczności uczniowskiej podziękowali panu Wójtowi za to, że będą mogli korzystać z nowoczesnej sali  sportowej ze wspaniałym zapleczem oraz wyposażeniem  i  nowej sali lekcyjnej  dla uczniów klasy I.

Pan Wójt Marcin Pasik przekazał pani Dyrektor klucze do nowej sali oraz wręczył prezent świąteczny dla uczniów – nowy telewizor do świetlicy szkolnej.

Pożegnaliśmy  również odchodzącą na emeryturę wieloletnią sekretarz szkoły – panią Bożennę Mateusiak. Pani dyrektor Wiesława Kapusta podziękowała pani Bożennie za zaangażowanie w pracę, za wielkie serce oraz życzyła jej długich lat w zdrowiu, by mogła realizować swoje pasje i marzenia.

Potem w stołówce szkolnej odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli uczniowie klasy szóstej wraz z rodzicami, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy przygotowane przez rodziców uczniów klasy szóstej.

Kolędy, życzenia, ciepłe słowa, jak co roku ogrzały nam serca. Zawsze, gdy się uśmiechamy i dzielimy ciepłym słowem, jest Boże Narodzenie. W tym roku również tradycji stało się zadość.

Aleksandra Siedlecka