Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe

Priorytetem każdej polskiej szkoły jest bezpieczeństwo jej wychowanków. Wszystkim dorosłym zależy, by zwłaszcza  teraz, gdy za chwilę zabrzmi ostatni dzwonek i rozpoczną się  ferie zimowe, uwrażliwić dzieci i młodzież na bezpieczne i rozważne spędzanie wolnego czasu.

Nasza szkoła również przywiązuje szczególną uwagę do bezpieczeństwa swoich wychowanków, dlatego też uczniowie klasy 0b i klasy II pod kierunkiem pań Joanny Próchenko, Iwony Olędzkiej i Agnieszki  Borkowskiej przygotowali inscenizację ,, Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”, którą 16 stycznia – w przeddzień ferii zimowych- przedstawili społeczności szkolnej. Mali artyści  w zabawny sposób zachęcali koleżanki i kolegów do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych, uświadomili kolegom zagrożenia wynikające z zabaw w miejscach niedozwolonych. Przekazali wskazówki dotyczące powiadamiania dorosłych o nieszczęśliwych zdarzeniach oraz numery alarmowe. Przybliżyli również trudną sytuację zwierząt w okresie zimowym, apelując o ich dokarmianie. Całość przeplatana była piosenkami o tematyce zimowej. Na koniec uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, nawiązującą do treści inscenizacji.

Mamy nadzieję, że nasze działania w zakresie troski o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów sprawią, że FERIE ZIMOWE 2015 będą bezpieczne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Agnieszka Borkowska