Warsztaty "O wodzie w szkole"

WODA – to źródło życia wielu organizmów. Takie było hasło wykreślanki, którą wykonywali uczniowie klasy IV i V ze szkoły podstawowej w Skibniewie podczas  organizowanych w ramach projektu Kajakowy Patrol Świętego Franciszka warsztatów „O wodzie”.

Przeprowadzone warsztaty miały na celu rozbudzenie motywacji w uczniach do ochrony i właściwego gospodarowania zasobami wody w środowisku naturalnym. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie ma woda, jak ważna jest jej jakość i ilość. Poznali różne rodzaje zanieczyszczeń, mające wpływ na jakość wody. Przeprowadzili badanie próbek wody na obecność zawartych w niej związków, których ilość ma istotny wpływ na nasze organizmy i zachodzące w przyrodzie procesy. Poruszony został też problem braku wody pitnej na świecie, który jest powodem chorób i śmierci wielu ludzi.

Podczas warsztatów wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali nad każdym wyznaczonym zadaniem. Zastanawiali się, w jaki sposób w codziennych czynnościach, można oszczędzać wodę.

Na zakończenie każdy z uczestników warsztatów otrzymał drobny upominek.

Nauczyciel przyrody : Marek Mieteń