Sukces w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Skibniewie  w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

16 i 17 kwietnia w Zespole Szkół w Sterdyni odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów klas 4 - 6 szkół podstawowych i gimnazjów.

Organizatorami turnieju  był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach przy współudziale  Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim oraz  Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Celem turnieju było przede wszystkim propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez znajomość przepisów ruchu drogowego dzieci i młodzieży szkolnej.

Pierwszego dnia o zwycięstwo rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych powiatu sokołowskiego. Pod czujnym okiem komisji uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego jak również umiejętnością jazdy po torze przeszkód.
            W tym roku nasz zespół (w składzie: Natalia Świeżak, Diana Skonieczna, Patryk Zawadzki i Bartosz Tarapata) zajął  drugie miejsce - to ogromny sukces.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchar, elementy odblaskowe oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim i WORD w Siedlcach.

W drugim dniu eliminacji do rywalizacji stanęli gimnazjaliści. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna ( w składzie: Weronika Bujalska, Patrycja Kosowska i Dominika Zawadzka), która tym razem uplasowała się na piątym miejscu.

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników turnieju w tym roku był bardzo wysoki,  ale turniejowa rywalizacja to nie wszystko. Wiedza, którą wykazali się uczniowie pozostanie i na pewno przełoży się na bezpieczne zachowania dzieci

i młodzieży na drogach. Gratulujemy naszym zawodnikom!

Iwona Olędzka