"Na ratunek" - XXII Finał WOŚP w Skibniewie

12 stycznia 2014 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Skibniewie. Nasz sztab skupiał 15 wolontariuszy: 11 uczniów Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie i 4 uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Niecieczy. Jak co roku wolontariuszom pomagały zaangażowane w akcję chętne osoby. Wszyscy wykazali się odpowiedzialnością i dyscypliną. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele Zespołu Oświatowego w Skibniewie (E. Smolik, I. Olędzka, A.  Borkowska   i J Próchenko) oraz zaprzyjaźnionej szkoły w Niecieczy – (B.  Jówko), a także sokołowscy policjanci, którym serdecznie dziękujemy. Dużą serdecznością wykazał się proboszcz miejscowej parafii ks. kanonik Franciszek Szulak, który zachęcał do wsparcia akcji całą lokalną społeczność. Podziękowania składamy również panu Marcinowi Pasikowi  - wójtowi gminy Sokołów Podlaski, który ufundował kubki z logo WOŚP, pani dyrektor Wiesławie Kapuście – za udostępnienie szkoły, abyśmy mogli ogrzać się i napić gorącej herbaty.

W tym roku orkiestra grała pod hasłem "NA RATUNEK". Wolontariusze zbierali pieniądze na wyposażenie dziecięcych oddziałów medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

Dzięki życzliwości i ofiarności społeczności lokalnej udało nam się zebrać kwotę  843,26 w Niecieczy i 2074,25 zł w Skibniewie. Podczas licytacji gadżetów WOŚP wylicytowała 208,20 zł. Łączna kwota to 3125,71 zł.

Dziękujemy!