Wycieczka do Warszawy

Dnia 5 czerwca uczniowie z klas I – III oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w  wycieczce do Warszawy. Po zbiórce przed szkołą wyruszyliśmy w podróż. Pierwszym punktem wycieczki było spotkanie z panią przewodnik, która zabrała nas w bajeczną podróż do Łazienek Królewskich. Z ogromnym zaciekawieniem przemierzaliśmy alejki parku obserwując niezwykłe cuda architektury, rośliny i zwierzęta. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się paw i wiewiórki. Następnie przeszliśmy pod Belweder. Kolejnym punktem był teatr. Mieliśmy okazję w Teatrze Baj obejrzeć sztukę pt. ”Emil z Lonnebergi”.  Następnie odwiedziliśmy Starówkę.  Pod Kolumną Zygmunta pani przewodnik przekazała nam informacje związane z historią tego miejsca. Wąskimi uliczkami spacerowaliśmy i podziwialiśmy piękne kamieniczki, Barbakan. Pod pomnikiem Warszawskiej Syrenki karmiliśmy gołębie. Podsumowaniem wycieczki  był odpoczynek i   lody w McDonaldzie. Zmęczeni, ale pełni   wrażeń wróciliśmy do Skibniewa.