Jak wycieczka to tylko w Warszawie...

W dniu 4 grudnia 2013 r. uczniowie klas IV – VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Skibniewie udali się na wycieczkę do Warszawy.

Mroźnym rankiem, podczas spaceru po Wojskowych i Starych Powązkach przeżyli specyficzną lekcję historii, składając hołd i zapalając znicze bohaterom powstań narodowych, działaczom niepodległościowym, wybitnym pisarzom, poetom, uczonym, artystom, sportowcom, społecznikom, politykom i lekarzom. Dzieci z zachwytem patrzyły na piękne nagrobki i czytały epitafia.

Po chwili zadumy i refleksji był też czas na edukację, relaks i rozrywkę w CINEMA PARK BEMOWO. Uczniowie, będąc w kinie interaktywnym, uczestniczyli  w programie Cztery Żywioły, dzięki któremu w sposób wyjątkowy zgłębiali zagadnienia dotyczące budowy Ziemi i jej własności fizycznych, klimatu, erupcji wulkanów czy gwałtownych procesów zachodzących w przyrodzie, takich jak: burza, trzęsienie ziemi czy fala tsunami. To było niecodzienne spotkanie z superbohaterami o potężnej mocy – Czterema Żywiołami: Wiatrem, Wodą, Ziemią i Ogniem. Doskonałą okazją do odreagowania silnych wrażeń z kina była rywalizacja podczas gry w kręgle, która wzbudziła wiele emocji i zachwytów, aż chciałoby się zanucić: „ Jak wycieczka to tylko w Warszawie, w Warszawie; jak rozrywka to tylko w stolicy mej…”.

Joanna Próchenko