Spotkanie z rodzicami dzieci sześcioletnich

20 marca 2014 r. w Zespole Oświatowym w Skibniewie odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci sześcioletnich.

Licznie zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Wiesława Kapusta. Podziękowała wszystkim za przybycie oraz za zaangażowanie w działania na rzecz szkoły.

Celem spotkania było przekazanie rodzicom informacji na temat wszystkich podejmowanych działań związanych z obniżeniem wieku szkolnego.

Pani Dyrektor przedstawiła rodzicom prezentację multimedialną „Mamo, Tato – szkoła dla Twojego Sześciolatka”, dzięki której poznali obowiązujące przepisy prawa oświatowego oraz prawa najmłodszego ucznia w szkole. Udzieliła odpowiedzi na wszystkie nurtujące rodziców pytania i zaprezentowała bazę lokalową szkoły.

Na koniec spotkania wszyscy otrzymali referat „Sześciolatek w szkole”. Z jego treści mogą się dowiedzieć:  Co to jest gotowość szkolna dziecka? i Co mogą zrobić rodzice aby: wzmocnić samodzielność i zaradność dziecka, kształtować postawę twórczą, rozwijać społeczne kompetencje i wzmocnić samoocenę dziecka?

Mamy nadzieję, że wszystkie wątpliwości rodziców dotyczące dobrego funkcjonowania dziecka sześcioletniego w klasie I zostały rozwiane.