"Nie" dla  czadu

Dnia 06.11.2013r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarowej. Pan Sławomir Iwański – naczelnik wydziału operacyjnego - w jasny i precyzyjny sposób przedstawił zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla (CO), potocznie zwanego czadem.

Spotkania odbyły się w trzech grupach wiekowych: gimnazjum, klasy IV-VI, klasy I-III. Pan S. Iwański uświadomił uczniom, czym jest czad, i dlaczego czad jest groźny. Zademonstrował działanie czujnika wykrywającego tlenek węgla w powietrzu. Treści przekazywane uczniom wspierane były prezentacją multimedialną i filmem.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.