Ciekawa lekcja historii

Dn. 05.11.2013 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w „żywej lekcji historii” pod hasłem „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”. Grupa artystyczna Rekonstrukto zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w zabawie, która „dawne przybliża dzieje”.

Członkowie grupy rekonstrukcyjnej wystąpili w tradycyjnych strojach sarmackich, zaprezentowali uzbrojenie i metody walki. Uczniowie mieli możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami. Wiele radości sprawił wszystkim uczestnikom udział w zabawach, przybliżających realia i przedstawiających obyczaje epoki szlacheckiej – scena zakucia w dyby, krótka lekcja szermierki i pojedynek oraz przesłuchanie pięknej czarownicy przez inkwizytorów.