Projekty gimnazjalne

W dniu 27.05.2014 r. w Gimnazjum Nr 2 w Skibniewie odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych, przygotowanych przez uczniów klasy II gimnazjum.

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie pracowali w pięciu grupach, realizując następujące tematy:

-        Nauka nie musi być nudna.  (opiekun projektu – p. Urszula Młynarczuk)

-        Przyroda i architektura w mojej okolicy.  (opiekun projektu – p. Marek Mieteń)

-        Dziecko w malarstwie polskim.  (opiekun projektu – p. Agnieszka Borkowska)

-        Rekordy Ziemi   (opiekun – p. Jolanta Ołtarzewska)

-        Cień Zagłady – Holokaust częścią naszej historii.  (opiekun projektu – p. Aleksandra Siedlecka)

Prezentacje oceniała komisja w składzie:

p. Joanna Próchenko,
p. Iwona Benedykciuk,
p. Mariola Pogorzelska

Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, wykonali zdjęcia, zarejestrowali filmy, zredagowali karty pracy, przeprowadzili quiz z nagrodami oraz przygotowali i zaprezentowali mini wystawę reprodukcji obrazów. Wszystkie działania  dokumentujące i przedstawiające owoce ich pracy dowiodły, że wysiłki grup nie poszły na marne  i stały się elementem ciekawego widowiska. Celem projektów było doskonalenie umiejętności pracy zespołowej i realizacja wspólnego przedsięwzięcia zgodnego z zainteresowaniami uczniów. Cel został zrealizowany z powodzeniem.