Dni Profilaktyki - 19-21.03.2014

„Akceptuję i toleruję – czy taki jestem?”

W ramach tegorocznych Dni Profilaktyki 19 marca społeczność naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z asystentem ds. nieletnich i patologii społecznej z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim p. Dariuszem Tomczukiem. Policjant przekazał uczniom informacje jak należy zachować się w przypadku ataku psa oraz jakich zachowań unikać, aby nie prowokować psa do agresji. Pan  D. Tomczuk odpowiadał także na pytania uczniów, które dotyczyły pracy policjantów. Uczniowie zostali również zapoznani z niektórymi przepisami prawa na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnienie czynów karalnych.

21 marca przedszkolaki, uczniowie klas „0”, I – IV obejrzeli spektakl teatralny „Kolczasta przyjaźń”, opowiadający o braku akceptacji dla odmienności, o budowaniu przyjaźni i tolerancji. Dzieci żywiołowo reagowały na zdarzenia zachodzące na scenie. Po spektaklu uczniowie spędzali czas z wychowawcami i wykonywali rysunki dotyczące tematyki przedstawienia. Rysunki zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej.

Uczniowie klas V, VI i gimnazjum obejrzeli przedstawienie „Pętla zdarzeń”, który traktował o rówieśniczej przemocy i cyberprzemocy oraz związanych z tym skutkach dla ofiary i sprawcy. Następnie uczniowie w ramach zajęć z wychowawcami omawiali tematykę spektaklu.

Po obiedzie wszyscy uczniowie ponownie spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój przebierańca i konkursu na film profilaktyczny dla uczniów gimnazjum. W konkursie na najlepszy strój zwyciężyła Julia Jasińska z klasy II, przebrana za żabkę, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. W konkursie gimnazjalnym, którego tematyka związana była z tegorocznym hasłem Dni Profilaktyki wygrały uczennice z klasy III w składzie: Magdalena Gęsina, Marlena Lipińska, Monika Paprocka i Joanna Tomczuk.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Wiosenną i radosną atmosferę imprezy podkreślały piosenki wykonane przez uczniów klas: „0”a, „0”b, I, IV i V.

Iwona Benedykciuk