Planetarium

21 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli pokazy astronomiczne w profesjonalnym, przenośnym planetarium. Zobaczyli najbardziej odległe i tajemnicze zakątki Kosmosu oraz poznali prawa, którymi się rządzi. Dowiedzieli się jak powstała nasza galaktyka, jak wyglądają i gdzie, na nocnym niebie, można znaleźć planety, gwiazdozbiory, Drogę Mleczną i Gwiazdę Polarną. Usłyszeli mnóstwo ciekawostek o pracy: Galileusza, Kopernika, Hubble'a i Mirosława Hermaszewskiego. Utrwalali wiedzę o ruchu obrotowym i obiegowym Ziemi obserwując pozorną wędrówkę Słońca po sklepieniu niebieskim.

Każdy seans, zarówno tematem, zakresem podawanych informacji jak i formą, dostosowany był do wieku uczestników. Wszyscy mogli odbyć cudowną podróż w niezwykły świat astronomii i poszerzyć swoją wiedzę.