Obchody Dnia Patrona oraz Dnia Papieskiego

PREZENTACJA O PATRONCE SZKOŁY

Do otwarcia pliku potrzebny jest program MS Office PowerPoint. W przypadku nie posiadania zainstalowanego programu, można skorzystać z darmowej aplikacji służącej wyłącznie do odczytu prezentacji.

Link: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=13

16. października 2013 r. był w Zespole Oświatowym w Skibniewie dniem wyjątkowym, poświęconym wielkiemu Polakowi – papieżowi Janowi Pawłowi II i Patronce naszej szkoły – pani Mariannie Frąckowiak. To ludzie, którzy są dla nas autorytetami, gdyż w trudnych czasach potrafili pięknie żyć i dawać siebie innym, dlatego zostali w pamięci wielu.

Dla upamiętnienia świadectwa ich wielkości i ideałów, które przetrwały próbę czasu, młodzież klasy III gimnazjum przygotowała prezentacje multimedialne potwierdzające zasadę, którą kierowali się w życiu:

„ Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć, siebie samego trzeba dać”.

W tym dniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Marianna Frąckowiak w pracy na rzecz innych ludzi i własnego środowiska”. Prace laureatów zostały wyeksponowane na okolicznościowej wystawce, a ich autorzy z rąk pani dyrektor odebrali nagrody.

Tradycyjnie w Dniu Patrona w poczet uczniów naszej szkolnej społeczności przyjęliśmy pierwszoklasistów, którzy najpierw wdziękiem i urokiem osobistym podbili serca publiczności programem artystycznym „Wiemy, kim jesteśmy, lecz nie wiemy, kim będziemy”, a później z powagą złożyli uroczyste ślubowanie.

Ostatnim punktem uroczystości był wyjazd pracowników Zespołu Oświatowego na grób Marianny Frąckowiak w Zielonce i złożenie hołdu Patronce Szkoły.

Joanna Próchenko