Spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej

Dnia 15 kwietnia 2014r odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Skibniewie z uczniami kl. I- III. Głównym tematem spotkania była pogadanka na temat niebezpieczeństw jakie niesie wypalanie traw. Strażacy mówili o tym, że pożary niszczą wiele gatunków ptaków, ginie wiele pożytecznych zwierząt: jak żaby, jaszczurki, krety, jeże.

Często dochodzi do pożarów lasów, giną ludzie. W II części spotkania strażacy zaprezentowali wóz strażacki, umundurowanie odświętne i podczas akcji pożarniczej. Dzieci oglądały wyposażenie samochodu strażackiego. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tym spotkaniu i byli bardzo zadowoleni. Wszystkie dzieci chciałyby być strażakami.