Niecodzienni goście w Skibniewie

W dniu 10 lutego 2014 r. do Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie zawitali niecodzienni goście z Turcji i Hiszpanii, z którymi realizujemy projekt „Zagrajmy razem” w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Comenius.

Swoją obecnością zaszczycili nas również pan Marcin Pasik – Wójt Gminy Sokołów Podlaski, p. Krzysztof Zawadzki – radny gminy Sokołów Podlaski, p. Urszula Rozbicka – kierownik GZEAS w Sokołowie Podl., p. Joanna Benedykciuk – dyrektor ZO w Nowej Wsi, p. Wojciech Grądzki – dyrektor ZO w Grochowie, p. Katarzyna Russjan – przewodnicząca Rady Rodziców w ZO w Skibniewie oraz rodzice goszczący w swoich domach  dzieci z Turcji.

Szesnastoosobowa grupa (jedenastu nauczycieli, w tym sześciu z Hiszpanii oraz pięcioro uczniów z Turcji) została gorąco powitana przez panią Wiesławę Kapustę – dyrektora Zespołu Oświatowego w Skibniewie, całą społeczność szkolną oraz pana wójta.

Goście byli zauroczeni padającym śniegiem, polską kuchnią, serdecznością przyjęcia i barwnością naszych strojów ludowych, które zaprezentowaliśmy podczas programu słowno – muzycznego „Sport to zawsze dobry wybór”. Uśmiechy na ich twarzach wywołały także upominki wykonane przez naszych uczniów, które wręczyliśmy po prezentacji naszego kraju. Po części oficjalnej koordynator projektu, pani Renata Pliszka oprowadziła gości po szkole, pokazując im bazę dydaktyczną, sale lekcyjne oraz pracownie kształcenia zintegrowanego i wychowania przedszkolnego.

Podczas pierwszego dnia wizyty dzieci z Turcji uczestniczyły  w lekcjach prowadzonych przez polskich nauczycieli, a po obiedzie grupa projektowa udała się na zajęcia sportowe do Gimnazjum Nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Trener mistrzyń Polski w dziedzinie koszykówki juniorek, Mariusz Świerk zaprezentował ciekawe gry i zabawy sportowe z udziałem swoich zawodniczek, integrując kadrę i uczniów uczestniczących w projekcie "Let's play together".

Wizyta partnerska w Polsce potrwa do 14 lutego. Jak powiedziała pani dyrektor, Wiesława Kapusta, w swoim przemówieniu inauguracyjnym, przez kolejne dni będziemy mieli wielką przyjemność być przewodnikami dla naszych zagranicznych przyjaciół po naszym  kraju. Mamy nadzieję, że przeżycia, doświadczenia i wiedza, jaką podczas tej wizyty zdobędą nasi goście, sprawi, że polubią Polaków i Polskę.