Dzień Ziemi

28 kwietnia 2014 roku w Zespole Oświatowym w Skibniewie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Uroczystość rozpoczęto spotkaniem z leśnikiem panem Pawłem Tomasiakiem,  pracownikiem Nadleśnictwa Sokołów Podlaski. Spotkanie to zorganizowano w dwóch grupach wiekowych:

I grupa – przedszkole, kl. I, II, III, IV, V,
II grupa - kl. VI i kl. I, II gimnazjum.

Pan leśnik ciekawie opowiadał o ochronie lasów i zakazie wypalania traw. Uczniowie obejrzeli interesujący film pt. ,,Groźny czerwony kur”. Po filmie młodsi uczniowie zadawali różnorodne pytania, na które pan leśnik cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Natomiast starsza grupa odpowiadała na pytania które zadawał leśnik Paweł Tomasiak. Za dobrą odpowiedź uczniowie byli nagradzani „+” w dzienniku z przyrody i biologii. Następnie uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami wyruszyli na „sprzątanie świata”. Sprzątano teren wokół szkoły, ulice Skibniewa i okolice. Wcześniej uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej i Gimnazjum namalowali plakaty dotyczące ochrony przyrody, ekologii, pozyskiwania energii odnawialnej, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.