Powiatowy konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”

Od 2002 r. Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera działania edukacyjne w zakresie wychowania komunikacyjnego w szkołach podstawowych i gimnazjach. W związku z tym, z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach samorządowego zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego organizowane są konkursy pn. „Bezpieczna droga do szkoły” popularyzujące naukę przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Celem konkursów jest poprawa bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających do szkół na rowerach oraz poruszających się pieszo po drogach publicznych. Biorąc udział w konkursach pn. „Bezpieczna droga do szkoły” dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego i odpowiednich zachowań na drodze. Ponadto, zostają wyposażone w elementy odblaskowe i odpowiednie oświetlenie do roweru, dzięki czemu są bardziej widoczne dla innych użytkowników dróg.

Organizatorami powiatowego konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” byli:

- Marszałek Województwa Mazowieckiego,

- Starosta Sokołowski,

- Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim,

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach,

- Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych, dnia 28.05.2014r., naszą placówkę reprezentowali:

Paweł Skibniewski i Dominika Zawadzka (kl. VI) oraz Weronika Bujalska, Patrycja Kosowska, Martyna Mąka, Natalia Soszyńska, Mateusz Uściński (uczniowie gimnazjum). Po eliminacjach pisemnych do rozgrywki finałowej przeszli: Paweł Skibniewski i Dominika Zawadzka (szkoła podstawowa) oraz gimnazjalistka Weronika Bujalska. W części praktycznej uczniowie odbywali jazdę rowerem po torze przeszkód. Duży sukces odniosła uczennica Dominika Zawadzka, która zajęła III miejsce wśród dziewcząt szkół podstawowych powiatu sokołowskiego. Zwycięzcy odebrali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali wyposażenie młodego rowerzysty.

Krzysztof Przyborowski