„WYCHOWANIE DO WARTOŚCI”

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Oświatowym w Skibniewie razem ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w dwóch ogólnopolskich akcjach: „SERCE ZA ODWAGĘ” i „MARZYCIELSKA POCZTA”.

Przedświąteczna akcja „SERCE ZA ODWAGĘ” polegała na wysłaniu kartek świątecznych do Weteranów Wojennych.
Przedszkolaki złożyły im, w ten symboliczny sposób, podziękowania za odwagę, jaką odznaczali się w czasie wojny. Oddały hołd bohaterom, dzięki którym na co dzień mogą bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę w wolnym kraju.

„MARZYCIELSKA POCZTA” to ogólnopolska akcja wysyłania tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Przedszkolaki ze Skibniewa, poruszone losem chorych rówieśników, postanowiły w tym roku wywołać uśmiech na twarzach: Krystiana Greneczko, Szymona Gromady, Patrycji Ostaszewskiej i Natalii Dobskiej. To do nich powędrowały, własnoręcznie wykonane przez dzieci, karty świąteczne.

Celem tych akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy innych ludzi, wzbudzenie empatii, życzliwości i bezinteresowności, uświadomienie im, że my – zdrowi i silni - możemy pomóc tym słabszym, którzy cieszą się z małego gestu kolorującego ich szarą codzienność.

E. Derlicka
M. Jóźwiuk