PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE

W poniedziałek, 12 czerwca 2017r., maluchy, średniaki, dzieci z zerówek i kilkoro pierwszoklasistów z Zespołu Oświatowego w Skibniewie wraz z opiekunkami uczestniczyło w fantastycznej wycieczce.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „Miś Tymoteusz” – przepiękną historię mówiącą o przyjaźni, odpowiedzialności, o poszukiwaniu zrozumienia. W nagrodę za wzorowe zachowanie zostały oprowadzone przez pracownicę po teatralnych korytarzach, gdzie znajdowały się różne rodzaje lalek – od pacynek po marionetki. Odwiedziły też pracownię plastyczną, w której powstają dekoracje, lalki i rekwizyty do wszystkich spektakli.

Następnym elementem wyprawy była lekcja prehistorii w Parku Dinozaurów w Jurowcach k. Białegostoku. Sympatyczny pan przewodnik przybliżył nam historię dziejów Ziemi. Przystępnie i z humorem opowiadał o wielkich stworach, a dzieci w skupieniu oglądały kolejne eksponaty i nasłuchiwały groźnych odgłosów dochodzących z zarośli.

Na koniec było ognisko i smaczne, bo samodzielnie upieczone, kiełbaski. Nawet dodatkowa atrakcja, czyli burza z piorunami i ulewnym deszczem, nie popsuła nam humorów.

Pełni wrażeń wróciliśmy do stęsknionych rodziców, by opowiedzieć im o tej emocjonującej przygodzie.

Małgorzata Jóźwiuk