MIKOŁAJKI Z „MRÓWKĄ”

Już dawno w Zespole Oświatowym w Skibniewie nie było takiego pozytywnego zamieszania. 6 grudnia 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych od rana wypatrywały zaproszonych gości.

Jako pierwsi przybyli przedstawiciele firmy PSB „Mrówka” ze swoją pluszową maskotką. Odpowiedzieli na zaproszenie wychowawczyń i pani dyrektor, Wiesławy Kapusty, i włączyli się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Osobiście pojawił się sam właściciel, pan Robert Soszyński, i z nostalgią wspominał dawne czasy, kiedy to, jako mały chłopiec, uczęszczał do tej placówki. Przedszkolaki z uwagą słuchały czytanych bajek i opowieści, pozowały do zdjęć i grzecznie dziękowały za otrzymane podarki – kolorowanki, baloniki i słodycze. Na koniec wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki i przekazały prace na konkurs plastyczny „Mój Święty Mikołaj”. Rozstrzygnięcie nastąpi 17 grudnia 2016 r. w siedzibie firmy PSB „Mrówka”, która wspiera działania mające na celu rozwój lokalnej społeczności i włącza się w różne przedsięwzięcia organizowane w placówkach oświatowych. Wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Służyła wsparciem finansowym i sponsorowała nagrody rzeczowe w konkursach przedszkolnych.

Emocje jeszcze nie opadły, kiedy w progu stanął kolejny gość – Święty Mikołaj - z workami pełnymi prezentów. Dzieci chętnie zadawały pytania, śpiewały piosenki, a nawet wciągnęły Mikołaja do zabawy i razem z nim tańczyły w kółeczku. Gość tak dobrze czuł się w gronie maluchów, że trudno mu się było z nimi rozstać. Prosił o długie listy i obiecał, że wróci za rok.

Małgorzata Jóźwiuk
Elżbieta Derlicka