Hour of Code w Zespole Oświatowym w Skibniewie

Hour of Code (Godzina Kodowania), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Organizatorem Hour of Code może zostać każdy, komu bliska jest idea kształcenia kompetencji XXI w.

W 2016 roku Tydzień Edukacji Informatycznej trwał od 5 do 11 grudnia. Odbyło się w tym czasie ponad 158 000 wydarzeń Hour of Code na całym świecie. Kodowali wszyscy, od przedszkolaków po uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia odbywały się w przedszkolach, szkołach, domach kultury, bibliotekach i wielu innych placówkach. Dzieci uczyły się programowania, które pomaga rozwijać umiejętność rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności, daje możliwość odniesienia sukcesu na każdej ścieżce kariery XXI wieku.

Jedno z tych wydarzeń miało miejsce w Zespole Oświatowym w Skibniewie. Pani Elżbieta Derlicka zorganizowała Godzinę Kodowania dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki rozwiązywały programistyczne zagadki na platformie code.org. Z wielkim zapałem pokonywały kolejne etapy I kursu zapominając o upływającym czasie. Układały też na dywanie obrazek z kolorowych kwadratów zakodowany za pomocą danych z osi współrzędnych. I tak naprawdę ich Godzina Kodowania miała o wiele więcej niż 60 minut.

E. Derlicka