FINAŁ IX PRZEDSZKOLIADY

29 maja 2017 r. na stadionie miejskim w Sokołowie Podlaskim odbył się ostatni z trzech etapów IX Przedszkoliady, imprezy sportowej dla najmłodszych, organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim. Uczestniczyła w niej szesnastoosobowa reprezentacja przedszkolaków z Zespołu Oświatowego w Skibniewie.

Spotkanie miało na celu przybliżenia i poznania przez dzieci jednej z najstarszych dyscyplin sportowych jaką jest lekkoatletyka. Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkurencje sprawnościowe związane z biegiem, rzutem i skokiem.

Po uroczystym otwarciu imprezy przedszkolaki z zapałem przystąpiły do konkurencji: „Ruchomy kosz”, „Skoki dodawane” i „Rzuty dodawane”. Rywalizacja przebiegała w formie zabawowej. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i dobrą sprawnością fizyczną. Padający deszcz przerwał zawody. Przedszkolaki nie miały okazji uczestniczyć w konkurencjach biegowych.

Na zakończenie pan Mariusz Świerk wręczył przedstawicielom każdego z przedszkoli dyplomy oraz sprzęt do gier i zabaw ruchowych.

E. Derlicka