Wycieczka klas I-III do Sokołowa Podlaskiego

8 listopada 2016 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Skibniewie pojechali na wycieczkę do Sokołowa Podlaskiego.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie siedziby Powiatowej Straży Pożarnej. Druhowie strażacy ciekawie opowiadali o ciężkiej, ale dającej ogromną satysfakcję pracy strażaka. W garażach podziwialiśmy nowoczesne samochody strażackie i ich wyposażenie, łodzie i pontony ratunkowe. Dzieci mogły przymierzać mundury i hełmy wykorzystywane podczas akcji ratowniczych.

W sali edukacyjnej „Ognik” została przeprowadzona próbna ewakuacja, pogadanka dotycząca cichego zabójcy - czadu. Uczniowie mieli możliwość praktycznej nauki telefonicznego zawiadamiania odpowiednich służb w razie wypadku.

Kolejnym punktem była wizyta w Nadleśnictwie Sokołów Podlaski. Obejrzeliśmy film o mieszkańcach lasu pt. „Dzik Ryjo”. Po projekcji leśniczy, pan Jerzy Tomczuk, udzielał wyczerpujących odpowiedzi na pytania dzieci. Pogoda nam sprzyjała, więc nie zabrakło gier i zabaw na ścieżce edukacyjnej znajdującej się na zewnątrz.

Wycieczka była ciekawa, bogata w treści edukacyjne. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

I.Olędzka, A. Borkowska, E. Buczyńska