16 września 2016 r. uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką nauczycieli: p. Joanny Próchenko i p. Krzysztofa Przyborowskiego, udali się na wycieczkę, której celem była integracja zespołu klasowego, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez wskazanie właściwych form spędzania czasu wolnego i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie niedawno odrestaurowanego neogotyckiego Pałacu w Patrykozach, zwanego perłą południowego Podlasia. Gimnazjalistów zachwyciły pałacowe wnętrza i przepiękne eksponaty, o których ciekawie opowiadał sam właściciel - pan Maurycy Zając.

Z Patrykoz przemieściliśmy się do Parku Linowego w Nakorach, by korzystając z pięknej wrześniowej pogody, aktywnie wypoczywać na łonie natury. Zróżnicowane przeszkody tj. kładki, siatki, zjazdy tyrolskie itp. zapewniły nam wspaniałą zabawę i moc niezapomnianych wrażeń. A ponadto ćwiczyliśmy techniki utrzymania równowagi i opanowanie, niektórzy przełamali swój strach i barierę lęku wysokości. Dodatkową atrakcją było strzelanie z łuku, gra w rzutki, ognisko.

Dzięki uprzejmości pana Jana Czarnockiego, wielkiego pasjonata ptactwa, który jest właścicielem ptaszarni w Nakorach mogliśmy podziwiać wiele gatunków ptactwa pochodzącego z różnych stron świata, m.in. ozdobę jego kolekcji - sterniczkę jamajską, cyraneczkę bajkalską czy garłacza pomorskiego.

To był naprawdę udany dzień, mimo że nie byliśmy w szkole, wiele się nauczyliśmy!

Joanna Próchenko