XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Gramy dla dzieci i seniorów

W niedzielę, 15 stycznia 2017 r., w największej Orkiestrze na świecie zagrał Skibniew. Tak jak podczas 24. Finału, także i w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do SZTABU POWIATOWEGO w Sokołowie Podlaskim, który zjednoczył siły i grał wspólnie!

Po raz kolejny na ulicach Skibniewa pojawiło się 13 młodych wolontariuszy (wraz z opiekunami), którzy kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z nich, oprócz szerokiego uśmiechu, posiadał czerwone serduszka - naklejki, identyfikator oraz puszkę.

Pieniądze zebrane do puszek podczas tegorocznej kwesty będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Warto wiedzieć, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ciągu 25 lat swojej działalności przekazała już ponad 720 mln zł na wsparcie polskiej medycyny. Skorzystał na tym również szpital w Sokołowie Podlaskim, który w samym 2016 r. zyskał nowe łóżka i wózki inwalidzkie. Cały sprzęt przekazany sokołowskiej placówce opiewa na kwotę ponad 1,3 mln zł.

Finał WOŚP nie mógłby się odbyć bez wolontariuszy i wspaniałych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Dzięki ofiarności społeczności lokalnej zebraliśmy w tym roku 2.211,52 zł.

Organizatorzy