TUWIMIADA 2017

Julian Tuwim to jeden z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku. Pisał zarówno dla dorosłych i jak i dzieci. Do dziś jego utwory bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Któż nie zna ,, Murzynka Bambo”, ,,Słonia Trąbalskiego” czy ,,Lokomotywy”?

10 lutego br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję odbyć podróż do krainy fantazji i przeżyć niezwykłe przygody. Tego dnia odbyła się szkolna uroczystość TUWIMIADA, której celem było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów poprzez popularyzację twórczości Juliana Tuwima.

Uroczystość rozpoczęła się inscenizacją wiersza ,,Rzepka” w wykonaniu Kółka Teatralnego pod kierunkiem p. Joanny Próchenko. Następnie uczniowie brali udział w szeregu zabaw i konkursów.

W konkursie plastycznym ,,Ilustracja do wiersza J. Tuwima” nagrodzono prace Adriana Mąki z kl. I, Jakuba Michałowskiego z kl. II i Mariusza Buczyńskiego z kl. III. W konkursie kaligraficznym nagrodzono Adriana Mąkę, Karolinę Olopiak z kl. I, Dominikę Banasiuk, Natalię Pisarek oraz Wiktorię Karpińską z kl. II. Wszyscy uczniowie otrzymali z rąk p. dyrektor Wiesławy Kapusty pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Ponadto odbyły się konkursy: recytatorski, znajomości wierszy oraz wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima.

Bogaty i atrakcyjny program uroczystości zapewnił dzieciom dobrą zabawę, stworzył im możliwość ujawnienia różnych uzdolnień i talentów, a jednocześnie ujrzenia poety i jego twórczości w innym świetle, poznania nie tylko sylwetki Juliana Tuwima jako wielkiego poety, ale także zwykłego człowieka.

Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Agnieszka Borkowska
Iwona Olędzka