Spotkanie z leśnikiem

W związku z przypadającym we wrześniu Dniem Sprzątania Świata 23 09 16 w ZO w Skibniewie odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z pracownikiem Nadleśnictwa ,,Sokołów’’Panem Waldemarem Szmurło.

Najpierw klasy z gimnazjum, następnie ze szkoły podstawowej dowiedziały się dużo ciekawych wiadomości o funkcjonowaniu lasu , wpływie człowieka na środowisko , pracy leśniczego i korzyści jakie czerpie człowiek i przyroda z lasów.

Pan leśniczy odpowiedział na wszystkie wnikliwe pytania uczniów . Gimnazjalistów zainteresowały sprawy związane z wykonywaniem zawodu leśniczego . Pan Szmurło zaprezentował sygnały dźwiękowe wydawane na rogu myśliwskim.

Następnie ruszyliśmy z uczniami w teren sprzątać śmieci , których niestety w okolicy była obfitość.