„DZIEŃ DOBRY SZKOŁO, JESTEŚMY!”

1 września to dla uczniów dzień szczególny. Po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły.

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Oświatowym w Skibniewie rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą, celebrowaną przez ks. Krzysztofa Malinowskiego w miejscowym kościele. Następnie cała społeczność spotkała się w szkole.

Pani dyrektor, Wiesława Kapusta, bardzo ciepło i serdecznie przywitała wszystkich zebranych. Zmotywowała uczniów do wyznaczenia sobie ambitnych zadań i zachęciła do ciężkiej pracy, w celu ich zrealizowania. Życzyła im dużo siły i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności, nauczycielom zaś – zdrowia i cierpliwości.

Uczniowie uświetnili uroczystość krótką częścią artystyczną.

Najpierw nawiązali do 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. 1 września 1939 roku polskie dzieci nie usiadły w szkolnych ławkach, a zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. My dziś pamiętamy i oddajemy hołd poległym żołnierzom, ludności cywilnej, podkreślając, że „(…) to z tamtej walki, z tamtej krwi – dzisiejsza Rzeczpospolita(…)”.

Następnie mali artyści powspominali wakacje: górskie wspinaczki, kąpiele w morzu, spacery po lesie. Przez chwilę zatęsknili za słońcem i zabawą, aby po chwili dziarsko zaśpiewać: „Szkoła już nas woła, szkoła nas zaprasza!”.

Małgorzata Jóźwiuk
Agnieszka Borkowska