„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ELIMINACJE POWIATOWE

15 marca 2017r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Współorganizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim , Komenda Powiatowa PSP oraz Oddział Powiatowy ZOSP RP w Sokołowie Podlaskim.

Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli: wśród szkół podstawowych Ewa Banasiuk - VI miejsce, a w rywalizacji uczniów z gimnazjów Sebastian Tymiński zajął II miejsce a Dominika Zawadzka VI miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim.

W wystąpieniach podsumowujących tegoroczny turniej, podziękowano uczniom za trud włożony w jak najlepsze przygotowanie się do rywalizacji. Słowa podziękowań skierowano również do nauczycieli za przygotowanie uczniów do turnieju.

Krzysztof Przyborowski