DZIEŃ DZIECKA

Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka na terenie naszej szkoły odbył się festyn dla uczniów wszystkich szkół z Gminy Sokołów Podlaski. Otwarcia uroczystości dokonał Wójt Gminy Sokołów Podlaski, pan Marcin Pasik, który złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta i zaprosił je do wspólnej zabawy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych uczniów.

Dla przedszkolaków oraz dla klas „0” przygotowano „Kącik malucha”, w którym odbywały się zajęcia z animatorami. Dzieci malowały, puszczały bańki mydlane, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, tańczyły zumbę oraz bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni.

Starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w zabawach sportowych z „Piłkarską Akademią” oraz rozegrali „Turniej o puchar Wójta Gminy Sokołów Podlaski”. Wzięli również udział w warsztatach prowadzonych przez p. Karola Wójcickiego, w czasie których samodzielnie wykonywali rakiety. Odbyły się też zajęcia z policjantem oraz z pierwszej pomocy przedmedycznej. Ogromnym zainteresowaniem wśród starszych uczniów cieszyła się ścianka wspinaczkowa. Dla wszystkich uczestników festynu przygotowano poczęstunek – frytki, hot dogi i lody.

Uroczystość zakończył pokaz latających modeli samolotów. To był dzień pełen wrażeń!