DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

7 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Skibniewie zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu. Przebiegał on pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Wszystkie przeprowadzone w tym dniu przedsięwzięcia miały na celu zwrócenieuczniom uwagi na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Uświadomienie im, że każdy ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Uczniowie grali w interaktywne gry w serwisie Necio.pl, które wprowadziły ich w świat bezpiecznego Internetu. Obejrzeli też kreskówki na stronie Owce w sieci, dzięki którym poznali zagrożenia związane z Internetem i nowymi technologiami.Odbył się też konkurs plastyczny na postać HELPIKA, przyjaciela komputerowego, który przypominać będzie o zasadach korzystania z Internetu.

Wykorzystując aplikacje komputerowe uczniowie przygotowali naklejki, które później „brały udział” w happeningu „Wirusy atakują”.

„Wirusy” symbolicznie atakowały wszystkie napotkane na swojej drodze urządzenia umożliwiające surfowanie w sieci. Najmłodsi uczniowienaklejali rysunki wirusów na monitory telefonów, tabletów i komputerów niespodziewającym się ataku użytkownikom tych urządzeń. Celem happeningu było zwrócenie uwagi całej społeczności szkolnej na bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Obchody DBI uświadomiły też uczniom potencjał Internetu, który mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Elżbieta Derlicka
Małgorzata Jóźwiuk