TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W środę 26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Sterdyni odbyły się powiatowe eliminacje turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięło udział 74 uczniów z 11 szkół podstawowych i 10 gimnazjów z terenu powiatu sokołowskiego.

Szkołę Podstawową reprezentowali: Weronika Buczyńska, Aleksandra Kryczka, Mateusz Orzeł i Bartosz Skonieczny. Gimnazjum nr 2 w Skibniewie reprezentowali: Wojciech Gołębiewski, Diana Skonieczna, Bartosz Tarapata.

Eliminacje składały się z dwóch etapów. Pierwszym był test wiedzy z zakresu znajomości przepisów w ruchu drogowym, podczas którego trzy najlepsze drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów mogły awansować do kolejnego etapu, jakim była jazda rowerem po torze przeszkód.W turnieju drużyna ze szkoły podstawowej zajęła 8 miejsce, natomiast drużyna z naszego gimnazjum zajęła 3 miejsce.

Obecni na konkursie goście podziękowali uczestnikom za udział i trud włożony w przygotowywanie się do turnieju oraz zachęcali uczniów do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji tego turnieju.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali odblaskowe zawieszki, a najlepsza drużyna z gimnazjum oraz ze szkoły podstawowej otrzymała puchar.

Krzysztof Przyborowski