IX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim była organizatorem powiatowego konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w którym należało zaprezentować wybrany wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - patrona biblioteki.

W dniu 10 listopada 2016 r. w Zespole Oświatowym w Skibniewie odbyły się eliminacje szkolne, w których wzięło udział 19 uczestników.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Miklas, Monika Rzążewska, Joanna Próchenko oceniając recytację, brała pod uwagę: znajomość tekstu, wyrazistość, interpretację utworu i ogólne wrażenie artystyczne.


Podczas eliminacji gminnych, w dniu 15 listopada 2016 r., naszą szkołę reprezentowali:

•w kategorii klas I - III

1. Adrian Mąka, kl. I
2. Sebastian Grzymała, kl. III
3. Rafał Kosowski, kl. III

•w kategorii klas IV - VI

4. Małgorzata Buczyńska, kl. IV
5. Dawid Skibniewski, kl. IV

•w kategorii klas gimnazjalnych

6. Gabriela Jaczewska, kl. I
7. Paulina Kaniuk, kl. II

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali, ufundowane przez Wójta Gminy Sokołów Podlaski, dyplomy pamiątkowe, nagrody książkowe oraz słodkie upominki, które wręczyła pani sekretarz - Edyta Andryszczyk. Nasi uczniowie bardzo ładnie zaprezentowali się podczas eliminacji gminnych. Rafał Kosowski zajął III miejsce w kategorii klas I - III, Małgorzata Buczyńska - I miejsce w kategorii klas IV - VI, Gabriela Jaczewska - I miejsce, Paulina Kaniuk - II miejsce w kategorii gimnazjum. Ci uczniowie wzięli udział w IX FINALE KONKURSU jako reprezentanci naszej szkoły i gminy podczas eliminacji powiatowych, które odbywały się w dniach: 22 i 23 listopada 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. W gronie laureatów konkursu znalazła się nasza uczennica, Małgorzata Buczyńska z kl. IV, która zajęła II miejsce w powiecie sokołowskim.

Joanna Próchenko